Ako zariadiť detskú izbu tak, aby rástla s vašimi deťmi?

Farebná detská izba

Deti sú notoricky známe tým, že doslova z hodiny na hodinu menia vkus. Je to úplne prirodzené, pretože je to druh zábavy a zároveň prirodzená súčasť ich vývinu.

Avšak, ak zariadite vašim deťom izbu, a potom neustále meníte jej štýl a dizajn, s meniacim sa vkusom vašich ratolestí, môže to byť vyčerpávajúce a zároveň finančne náročné. Pomocou nasledujúcich tipov môžte navrhnúť takú izbu, ktorá bude rásť s vašimi deťmi.

Tradičný nábytok

 

Investujte do nadčasového nábytku

Ak máte doma malé dieťa, najjednoduchšie je to poňať v rozkošnom škôlkarskom prevedení. Avšak roztomilosť týchto kúskov je na úkor ich životnosti. Vaše dieťa vyrastie a o niekoľko málo rokov sa mu izba bude zdať "príliš detská" a vy sa opäť ocitnete v obchode. Skúste sa namiesto tohto poobzerať po nábytku, ktorý by bol univerzálny na dlhšiu dobu. Napríklad, radšej ako kúpiť skriňu v detskej veľkosti, vyberte tú, do ktorej sa zmestí oblečenie vašej ratolesti aj keď vyrastie. Ak máte dostatok priestoru, investujte do poschodovej postele alebo do lôžka s prístelkom, čím získate viac miesta pre hostí.

 

Zvoľte multifunkčný nábytok

Multifunkčný nábytok je ideálny, najmä, keď plánujete z bábätkovskej izby časom urobiť detskú izbu. Skúste si napríklad namiesto štandardného prebaľovacieho pultu kúpiť komodu, na ktorú položíte polstrovanú prebaľovaciu podložku. Tá sa časom môže odstrániť a komodu môžte využiť napríklad na odkladanie hračiek, neskôr na odkladanie školských pomôcok. Podobne, ak rozmýšľate nad kúpou postele, porozhliadnite sa po lôžku s úložným priestorom. Existujú postele, ktoré majú dvojfunkčnú spodnú zásuvku. Slúži buď ako úložný priestor, alebo ako výsuvné lôžko, ktoré vytvoríte vložením roštu a matraca. 

 

V

Zapojte do toho aj dieťa

Detská izba je miesto, kde bude dieťa tráviť väčšinu svojho času, preto je dôležité, aby sa tu cítilo príjemne. Viacerí autori vo svojich dielach o dizajne zdôrazňujú dôležitosť kompromisu. Hovoria o tom, že je nevyhnutné pripomínať deťom, že aj keď je detská izba ich vlastný priestor, taktiež je súčasťou domu ako celku. Nebojte sa otvorene diskutovať o týchto  veciach. Majte na pamäti, že čím lepšie sa vaše dieťa cíti vo svojej izbe, tým je väčšia pravdepodobnosť, že to tak aj zostane. 

 

Zhrnutie

Pokiaľ ide o deti, nič nie je nastálo. Rýchlosťou svetla menia svoje obľúbené jedlá, farby a štýly. Prečo by mal byť dizajn ich detskej izby výnimkou? Preto buďte pripravení na žiadosti a naliehanie na zmeny, ktoré z ich strany prichádzajú a buďte im otvorení. Predchádzajúcimi radami, ako zariadiť izbu, ktorá bude rásť s vašimi deťmi, môžete ušetriť peniaze, čas a vyhnúť sa tak zbytočnej frustrácii. 

 

 

Tradičný nábytok
Multifunkčný nábytok
Neutrálne prvky