Ako správne vybrať pohovku na každodenné spanie?

Pohovka na každodenné spanie

Čo si všímať pri kúpe rozkladacej pohovky?

Ak ste niekedy strávili noc u priateľov na rozkladacom gauči pre hostí, určite oceníte dôležitosť dobrého spánku a s ním spojený správny výber rozkladacej pohovky. Na čo sa zamerať a čo neprehliadnuť pri kúpe rozkladacej pohovky?

Pohovka na každodenné spanie

 

Vyberte si kvalitný matrac

Lôžko na spanie je tvorené matracom. A to je jedna z najdôležitejších častí pohovky. Od kvality matracu sa odvíja hlavný rozdiel medzi jednotlivými pohovkami. Závisí na ňom kvalita spánku. Pohovku si určite vyskúšajte rozložiť a nehanbite sa na nej posedieť aj poležať.
 

Cena pohovky

Je veľa výrobcov, ktorí ponúkajú najrôznejšie rozkladacie pohovky. Pri ich kúpe si všimnete veľké rozdiely ako v kvalite, tak i v cenách. Aj tu platí, že za kvalitu si treba priplatiť. Investícia do kvalitnej pohovky sa určite vyplatí. Navyše kúpou pohovky od slovenského výrobcu podporujete slovenskú ekonomiku a v konečnom dôsledku aj sami seba.
 

Veľkosť pohovky

Veľké komfortné pohovky - po rozložení vzniká veľkosť podobná s manželskou posteľou. V pohodlí sa tu vyspia dve dospelé osoby. Veľmi pohodlné spanie pre stálych hostí.
 

Pohovka do malej izby - širšia pohovka s dostatočne veľkým lôžkom, vhodná na príležitostné spanie dvoch ľudí, pre jedného je dostatočne komfortná.

Jednomiestne rozkladacie kreslo - zmestí sa do akejkoľvek miestnosti a splní účel lôžka po rozložení pre jednu osobu. Zaberie minimum miesta a je skvelá pre príležitostných noclažníkov.

Rozkladacie mechanizmy
Rozkladacia pohovka je funkčný a flexibilný kus nábytku. Existuje mnoho typov rozkladacích mechanizmov, preto si môžte ľahko vybrať pohovku s rozkladaním vhodným do malých priestorov, pohovku rozbustnú pre časté použitie, aj jednoduchší typ na príležitostné spanie, dvojmiestnu pohovku alebo iba jednolôžkovú.

Typy rozkladacích mechanizmov
Rozkladanie musí byť jednoduché a zároveň trvácne. Jednoduchým potiahnutím sa operadlo pohovky sklopí do spodnej časti a stáva sa z neho lôžko. Tento typ je veľmi obľúbený najmä v malých izbách, nakoľko odpadá potreba odkladania vankúšov a operadiel pri rozložení lôžka.

 

Pohovka Finka

Rozkladacia pohovka ktorej spodná časť sa vysúva na kolieskach. Následne sa jednoduchým zatiahnutím za prišitý pás poťahovej látky zložené lôžko vytiahne a rozložia sa aj ukryté kovové nohy, ktoré lôžko podopierajú.

Pohovka Suzi

Pohovka Suzi

 

Ďalším typom rozkladania je pohovka, ktorej vrchná sedacia časť je spojená okrajovo so spodnou časťou, jej preklopením vzniká súvislé lôžko.

 

Pohovka Adria

Pohovka Adria

Väčšina našich pohoviek disponuje rozkladacím mechanizmom, kde sa spodná časť pohovky vysúva a operadlo sa skladá do polohy ležmo. Operadlové vankúše a područe sa jednoducho odložia.

pohovka na každodenné spanie