8 jednoduchých rád pre šťastný domov podľa Feng shui

Feng shui v interiéri

Túžite po domove, ktorý bude prekypovať šťastím a harmóniou? Na to, aby u vás doma zavládol kľud a pohoda postačí zmeniť pár maličkostí. Feng Shui je staré čínske učenie, ktoré sa snaží o zdravší a psychicky pokojnejší život vytvorený prostredníctvom usporiadania nábytku a zharmonizovania všetkého, čo v ňom je. Zmeňte atmosféru u vás doma za pomoci týchto jednoduchých a rýchlych tipov.

 

Dvere majte vždy na očiach

Pracovný stôl by mal byť umiestnený tak, aby ste za každých okolností videli na dvere a ľudí, ktorí do miestnosti vstupujú. Zabezpečíte si tak prísun energie, ktorú pri prácirozhodne budete potrebovať. Nezabudnite, že stôl by mal byť vždy uprataný a každá vec má mať svoje miesto.

 

Symbol prírody na stole

Na stole v interiéri sa snažte vždy mať niečo „zelené“. Rastlina v kvetináči symbolizuje prírodu, v ktorej je dokonalá rovnováha. Rovnakú energiu prinesú drevené doplnky, ktoré navyše pôsobia teplým dojmom.

 

 

Spálňa bez elektroniky

Ak si chcete v spálni naozaj oddýchnuť a načerpať sily, vyvarujte sa elektroniky. Televízor v spálni môže nepriaznivo pôsobiť na váš spánok. Rovnako si do spálne nenoste mobilný telefón. Práve energia z elektroniky narúša harmóniu. Nezabudnite, že spálňa je miestom na odpočinok.

 

Voľný priestor pod posteľou

Zbavte sa všetkých krabíc a úložných boxov pod posteľou. Aby energia prúdila tak ako má, priestor okolo postele a pod ňou treba mať čistý a vzdušný.

 

Sporák musí byť vždy čistý

Sporák v kuchyni symbolizuje bohatstvo. Dbajte na to, aby bol vždy čistý a všetko fungovalo ako má. Každý hrniec či panvica, ktorú už nepoužívate odložte na svoje miesto.

 

Ako na harmonický vzťah?

Ak túžite po šťastí a harmónii vo vašom vzťahu, všimnite si, ako vyzerajú vaše nočné stolíky či osvetlenie. Keďže partneri si majú byť rovní, zvoľte nočné stolíky rovnakého tvaru a veľkosti. Napriek tomu, že vy v posteli knihy nečítate, zadovážte si rovnakú lampu, akú má váš partner.

 

 

Iskra vďaka sviečkam

Sviečky sú symbolom ohňa a slúžia ako nástroj napájania. Ak u vás doma chýba povestná „iskra“ zapáľte si sviečky. Aby aj v tomto smere fungovala harmónia musia byť vždy v páre.

 

Čistota pri dverách

Dvere do vášho príbytku by sa mali dať bez problémov otvárať. Na to, aby k vám domov mohla vojsť pozitívna energia, treba priestor pred dverami mať vždy čistý a bez zbytočných predmetov. Rohožka s nápisom, privíta vás aj vašu návštevu.Túžite po domove, ktorý bude prekypovať šťastím a harmóniou? Na to, aby u vás doma zavládol kľud a pohoda postačí zmeniť pár maličkostí.