Ako si správne vybrať kuchynskú linku?

Ako si správne vybrať kuchynskú linku?

V kuchyni trávime množstvo času. Sú miestom, kde sa varí a často aj konzumuje jedlo. Vybrať si preto kuchynskú linku je zodpovedným rozhodnutím, na ktorom by sa mali podieľať všetci členovia rodiny.

Základom pri výbere kuchyne je vedieť, čo chceme, koľko máme na to priestoru a finančných prostriedkov. Potrebujeme viac miesta na riady alebo na potraviny? Bude v kuchyni aj jedálenský stôl so stoličkami, alebo máme na tieto účely inú miestnosť? Chcete do kuchyne umiestniť barový pult alebo ostrovček? Máte v novom byte dokončenú podlahu, steny, vodovodnú prípojku, elektrinu a plyn? Umiestnenie rozvodov spravidla dosť obmedzí náš výber kuchyne. Nie všetky hotové kuchynské bloky nám budú pravdepodobne úplne pasovať. V tomto prípade je najlepšie zvoliť kuchynskú linku na mieru. Inšpirujte sa výrobcom kuchynských liniek Eurospan

Okrem vhodných rozmerov musíme myslieť predovšetkým na to, aby sa nová kuchynská linka páčila nám aj celej rodine. Mala by ladiť s celkovým štýlom, v ktorom je zariadený Váš byt či dom. Pri výbere farebného prevedenia zohľadňujte materiál, ale aj farbu a dizajn obkladov (kachličiek) a podlahovej krytiny. Svetlé kuchyne s leskom sa výborne hodia do malých miestností. Tmavé kuchyne (napríklad hnedé, z imitácie dreva) zútulnia väčší priestor a pôsobia domáckejšie. Kuchyne z masívu sú pekné, avšak menej praktické ako kuchyne z laminátu, ktorý nemení svoj tvar a lepšie odoláva vlhkosti, vysokým teplotám a parám. Kuchynské linky z laminátu Vás taktiež vyjdú menej ako drevené kuchyne.

Pri výbere kuchynských skriniek myslite na to, že sa do nich musia zmestiť všetky Vaše riady a ďalšie veci, ktoré skladujete v kuchyni. Kuchynské skrinky by mali byť umiestnené tak, aby ste k nim malijednoduchý prístup. Priestor medzi hornou skrinkou a sporákom by mal byť aspoň pol metra. Dvierka kuchynských skriniek, ktoré otvárame najčastejšie, by mali mať šírku aspoň 18 mm a pohodlné úchytky. Pozor však na ostré hrany, ak máte malé deti. V takom prípade by ste mali zásuvky a dvierka opatriť poistkami. Kuchyne so sklenenými dvierkami sa hodia do romantickejšie ladených interiérov. Kladú však aj vyššie nároky na Vašu poriadkumilovnosť – dovnútra je totiž vidieť a Vy určite nechcete mať na očiach neporiadok v skrinkách.

Zanedbať by ste nemali ani výber kuchynského príslušenstva. Kuchynský drez z nerezu s odkladacím priestorom na umytý riad je praktický a odolný. Veľmi praktickým riešením pre veľké moderné kuchyne je nerezový dvojdrez, ktorý Vám zjednoduší umývanie riadov. Inšpirujte sa konkrétnou ponukou od dodávateľa  Blanco

Lacné pracovné dosky z laminátu sú ľahké a dostanete ich v mnohých farebných prevedeniach. Kamenné pracovné dosky sú finančne náročnejšie, ale aj oveľa odolnejšie. Nezabudnite si do zásuviek dokúpiť aj praktické príborníky aorganizéry, ktoré Vám pomôžu udržať v kuchynských skrinkách poriadok.

Nechajte si aj vy vypracovať 3D grafický návrh kuchyne na www.nabytokmartin.sk

 

 

3D grafické návrhy